top of page

ריטריט יוגה  סוכות 
בדרום צרפת

20-27/9/21

בקצרה

חופשת יוגה בדרום צרפת בהריו הקסומים של מחוז לה טארן, לו נוף ציורי כמו מתוך אגדה , שם שוכן הבית של ז׳אק שבמושגים שלנו אפשר לקרא לו טירה, בין כרמים ונהרות, גבעות ירוקות וחורשות קסומות ולא רחוק מהכפר שהוכרז לכפר היפה במדינה כולה.

נתרגל יוגה לפחות פעמיים ביום,

לצד תפריט צמחוני יצירתי נתנסה גם במדיטציות, סאונד הילינג, נפתח את הלב והחושים  בתקשורת עם בעלי חיים (סוסים), תקשורת עם עצמנו, תקשורת אחד עם השני, חיבור לטבע לשקט, העשרה על ידי מומחה רפואה סינית, אסטרולוגיה, טיפולי גופנפש וגוף, ריפוי וביטוי באמנות.

 

ונהנה מכל הטוב שלדרום צרפת יש להציע לנו- 

אוכל בריא טרי ואורגני מהחווה שליד, שווקי איכרים מקומיים, עיירות כפריות וציוריות, סיור ביקב, בכרמים ובעיירה אלבי, אומנות ותרבות, פיקניקים ליד נהרות צרפתיים וחולצות עם פסים.

לא נשכח שאנחנו בחופשה, ולא נקום מוקדם מדי, ונקח מספיק זמן להנות מהבריכה, מהטבע, מהשמש, מהשקט, מהמרחק.

ריטריט של שבוע ימים 20-27 לספטמבר

מה בתוכנית

WELLNESS

נתחיל כמעט כל יום בתרגול בוקר של מדיטציה, נשימות,  ותנועה רכה

.

במשך היום נהנה משני סשנים של יוגה נוספים, תרגול אחד -יין, יוגה רכה,  נשימות ותראפיה.

ותרגול שני-יאנג,  מאמץ יותר מבחינה פיזית, מבוסס על האתה סאי יוגה , שיטה משמחת שמשלבת ויניאסה השפעות איינגר ומיינדפולנס.

נעודד תרגול journaling, תרגול כתיבה מתבוננת, שתלווה אותנו ואת התהליכים והתובנות השונות שנחווה במהלך הריטריט( לבחירתכם).

ננסה לשמור על זמן שקט כל יום עד אחרי שיעור היוגה הראשון בשעה 11:00.

נשתדל להשאיר את הנייד והעולם החיצון לא תמיד בהישג יד, כדי שנוכל לדבר קצת יותר עם עצמינו, עם הטבע  ואחד עם השני.

בנוסף לתרגול היוגה, תהיינה גם סדנאות והרצאות העשרה עם מומחים אורחים בנושא רפואה סינית/ טווינה/ עיסוי איורוודי, אסטרולוגיה, בישול צמחוני צרפתי בריא, סאונד הילינג sound bath.

     וסדנאות נוספות של ריפוי בביטוי.                 

VISITS

במרחק הליכה מאיתנו, ממוקמת חוות סוסים קסומה, שהיא גם מרכז טיפולי לסוסים המטפח שיטת תקשורת ורכיבה ייחודית ורגישה. יתמזל מזלנו להכיר את גיישה, רמבו ואחרים. מניסיון, חוויה שפותחת את הלב והרבה חושים אחרים.

חצי שעה מאיתנו עיר הולדתו של האומן הצרפתי הגדול - טולוז לוטרק, נבקר במוזיאון על שמו שמכיל את אוסף אוצרות יצירותיו הגדול ביותר, שנמצא בעיר אלבי ההיסטורית, הבנויה סביב נהר לה טארן ויפהפיה בפני עצמה.

 

שמונה דקות מגן העדן שנקרא לו בית, נמצאת קורדס סור סייל הציורית- בצרפתית-מיתרים מעל השמיים. עיירה מימי הביניים שנראית לעיתים כאילו מרחפת מעל העננים..

 נבקר בשווקי איכרים מקומיים, עיירות כפריות וציוריות, נהנה מפיקניקים על גדות הנהר, אגמים ועמקים.

נבקר בחבל היין גאייאק, שנמצא כחצי שעה מאיתנו. בספטמבר תהיה תקופת הבציר ונוכל להנות מהכרמים הציוריים, מראה הגפנים הבשלות ומי שיחפוץ גם בטעימת יין

(מאושרת על ידי סמכות יוגית גבוהה). 

לפרטים נוספים על נקודות עניין באיזור

LOCATION

מיקום הריטריט בדרום צרפת, במחוז טארן אה גרון, בחבל ארץ אוקיסטני (בעבר נקרא מידי-פירנאיי).

לה קאבק, הבית של זאק, נמצא בעיירה קטנה ששמה וונדרק אלאיארק, במרחק 8 דקות נסיעה מקורדס סור סייל (מיתרים מעל השמיים). אחת העיירות היפות והמכשפות ביותר בצרפת, שגם נבחרה לפני כמה שנים לעיירה היפה במדינה (הם אוהבים לדרג דברים... מישלן וכו).

 

הבית ממוקם כשעה נסיעה מהעיר טולוז וחצי שעה מהעיר הקטנה אלבי, מקום הולדתו של טולוז לוטרק. 

חצי שעה מאיתנו איזור היין גאיאק.

לאיזור כולו היסטוריה עתיקה ומרתקת המתגלה במבנים ובאדריכלות של ימי הביניים, בעיקר של אבירי המקדש (הטמפלרים). הם נמנו עם מסדר הלוחמים הצלבנים, שזכו לתהילה בראשית המילניום הנוכחי בזכות הספר והסרט ״צופן דה וינצ׳י״.

מידע נוסף להתמצאות- נהיה שלוש שעות נסיעה מבורדו, שלוש שעות לחוף הים התיכון ושעתיים לפירנאים.

 

FOOD

 בריטריט נהנה משלוש ארוחות ביום,

2 ארוחות צמחוניות חמות וארוחת בוקר קלה, המורכבת ממיצים, שייקים , אגוזים ופירות טריים.


התפריט צמחוני, בריא עשיר ויצירתי.  
מאוזן ומבוסס על פילוסופיה  ותזונה יוגית.

חומרי הגלם הטריים יגיעו  מחווה אורגנית מקומית לידינו. 

תהיינה אפשרויות טבעוניות, ללא גלוטן וללא דגנים ואלרגנים אחרים. נמעיט מאוד בביצים (כמעט שלא), אבל גבינות מקומיות יבקרו אותנו

(בכל זאת צרפת). 

שפית מקומית תבקר ותעשה אינטרפרטציות יצירתיות של מנות צרפתיות למטבח טבעוני וגם תלמד אותנו איך להכין מנות צמחוניות מסורתיות מהאזור.

נרצה לשמח גם באוכל את הגוף והנפש ולחגוג את המסורת הקולינארית העשירה של המדינה המארחת,  שיש לה חוכמה עתיקה בכל מה שקשור לחומרי גלם מקומיים וטריים ואיזון בין רכיבים. 

על המורה

על המורה

שי היא מורה ליוגה משנת 2011 ,מזה 10 שנים, ומתרגלת

נלהבת משנת 2005. 

היא ביקרה בהודו פעם ראשונה ב2010

וחזרה ב2011 להכשרת המורים עם ויג׳אי אמאר בדהרמסלאללה. מאז היא חזרה להודו עוד חמש פעמים ואפילו למדה והובילה סטודיו ליוגה בצפון הודו.

 

היא חיה ולימדה במשך 3 שנים בלונדון בהרבה מרכזי יוגה מוכרים וקבוצות פרטיות, במסעותיה גם לימדה ריטריטים, סדנאות וקבוצות, במקסיקו, באירופה (צרפת, גרמניה ) בארצות הברית וכמובן בישראל. 

בשנים שאחרי סיום קורס המורים שכלל שיעורי האתה ואשטנגה שי נשאבה לעולם האיינגר והתעמקה במחקר של מנח מדוייק ומעמיק, דרך ביקורים חוזרים לאשראם של שאראת ולמרכז של אושה דווי ברישיקש.

היא גילתה ששיטת האיינגר ששמה לב לפרטים דקים בנוגע למנח הגוף, יש לה תרומה אדירה לעבודה עם המיינד והנוכחות , במידה שווה ואף יותר מהתועלת המופלאה שיש לה לריפוי וחיזוק הגוף.

כיום היא מלמדת בעיקר האתה סאי יוגה- שיטה שמשלבת תנוחות ארוכות שמחפשות דיוק בהשראת איינגר, תוך כדי וויניאסות וסיקוונסים יצירתיים, הרבה נשימה ,מדיטציה והתבוננות. 

התרגול שלה מאוד משופע ממדיטציית ווויפאסנה/מיינדפולנס אותה היא מתרגלת משנת 2005. 

 

לשי יש גם רקע במחול, בתטא הילינג, ריפוי אנרגטי, ודיקור סיני והיא תלמידת אסטרולוגיה נלהבת. 

 

אם תבואו לקורס כבר תבינו ... 

איך אפשר לסלוח ולהסביר כמעט כל תופעה בעולם בעזרת הכוכבים...

shai_edited.jpg

 :מתלמידים של שי

על המקום
IMG_20200520_110626.jpg

על המקום

 

בין גבעות ירוקות עד, בחבל ארץ יין יפהפה ממוקם

"La Cabèque".


הבית נבנה בשנת 1886 על ידי הסבא רבא של הבעלים הנוכחים, ג'ק, שגר במקום ונהנה לארח נופשים ממגוון מדינות ותרבויות.

. שני החמורים הננסיים, קוטון וג'אפוט הם הקמעות של המקום.

בחווה 4 מבנים, המבנה בו גר גאק ותחתיו דירה נוספת ומשרד.

הבית בו נשהה, בית אבן, עם רצפת עץ צרפתית קלאסית,

בו  6 חדרי שינה, שני סלונים, שני חדרי אמבט ושני שירותים, מטבח רחב ידיים , מאובזר בכל טוב ומעוצב בסגנון צרפתי כפרי יעמוד לרשותינו. 

בקומה העליונה עליית גג רחבה ששופצה והוסבה לחלל יוגה ומדיטציה. 

מבנה נוסף שופץ לאחרונה, בקומה התחתונה חלל שמיועד לסדנאות ולנוודים דיגיטלים וקומה עליונה שבה חדר דורמס מפואר, שירותים ומקלחת חדשים. 

המבנה הרביעי, עוד לא בשימוש ומיועד בעתיד להפוך לחלל סדנאות נוסף ומרכז אודיו ויזואל מאובזר שיארח אומנים ומוזיקאים. 

בין מבני המגורים והסדנאות  תמצאו הרבה איזורי ישיבה ותצפית , רחבת יוגה חיצונית ובריכת שחייה המשקיפה על הנוף

תוכלו לנשום אוויר צלול ולהתבונן בתצפית של 360 מעלות על האזור. המקום מוקף בגבעות, שדות ובדשא אין-סופי, שמשרה אווירת שקט ונחת.

.
כל עונה מוסיפה את קסמה על המקום, בעונה זו, בה הריטריט מתוכנן, נהנה מנוף ירוק ופרחוני, גפנים בשלות בשילוב עם מזג אוויר מושלם, חם מספיק לטבול בבריכה.

 
הגינה הגדולה עם עצי הזית והברוש, אחו של אלונים, הנוף של האזור שמסביב, העיירה הציורית קורדס-סול-סיל שניצבת על סלע ונשקפת מהמקום, מהווים תפאורה אידיאלית לריטריט, לקחת הפסקה מהאינטנסיביות של היום יום והקשבה עדינה יותר לעצמינו ולטבע.

אפשרויות הלינה במהלך הריטריט הן חדר משותף ל3/2 אנשים ,

חדר פרטי או חדר דורמס 4 עד 6 אנשים

לו"ז לדוגמה

1_87303_04.jpg

(ביקור בחוות סוסים/ יום טיול בכפרים/ סיור יין ועוד...)

מדיטצייה, נשימה ותנועה

מיצים, שתייה חמה, אגוזים ופירות

יוגה

זמן חופשי (כתיבה, הליכה, בריכה)

בופה צהריים צמחוני

פעילות משתנה

יוגה

ארוחת ערב

פעילות ערב

7:30 

8:30

9:30

11:00

12:30

14:00

18:00

19:30

21:00

(סאונד הילינג/ יוגה נידרה/ סדנת כתיבה ועוד...)

מה בלוז

טיולים באיזור

Cordes-sur-Ciel-at-dawn_edited.jpg

קורדס סור סייל

קורדס סור סייל-cordes sur ciel

עיירה ציורית מימי הביניים, בעלת עבר עשיר ומרתק של קהילת הקאתרים.

משמעות השם הוא מיתרים מעל השמיים, והעיר אכן מלאה במוזיקה ומארחת שני פסיטבלי מוזיקה גדולים בשנה, ולעיתים קרובות היא נראית כאילו היא מרחפת מעל העננים..

העיירה היא גם ביתם של אומנים רבים, גלריות ומוזיאונים. העיירה נמצאת 8 דקות ממקום הריטריט, נבקר שם פעמיים, בסיור לילי ובשוק האיכרים של יום שבת.

adt82-00835-hd-640x640.jpeg

סיינט אנטונין נובלה וואל

סט אנטונין נובלה וואלSaint-Antonin-Noble-Val,

עיירת ימי ביניים ציוריות מדהימה ביופיה על גדות נהר האווירון. הקסם של העיירה מושך אומנים ובמאי קולנוע רבים, בין היתר צולם שם הסרט ״מסע של מאה צעדים״ בכיכוב של הלן מירן. מעבר לנהר יושבת העיירה מוריקו. זהו יישוב קטן הפרוס על צלע גבעה בצל שרידי מבצר שהוקם במאה ה־13 בידי אבירי המקדש, ממסדר הלוחמים הצלבנים. העיירה נטועה בתוך הקניון. צוקיו הלבנים נראים מן הדרך והנהר הבוהק המתפתל בעיבוריהן. שיטוט בסמטאות הצרות חושף חצרות פנימיות, בהן סדנאות אומנים. העיירה משופעת בחנויות, שוק פשפשים, גלריות ומסעדות, ולאורך הנהר יש טיילת עם פינות פיקניק קסומות. אנחנו נבקר בעיירה בשוק יום ראשון המפורסם שלה שמושך מוכרים וקונים מכל האיזור. 

.

וינדראק אלאיארק

fabian-burghardt-A81818EFqGQ-unsplash.jpg

וינדראק אליארק- vindrac alayrac

העיירה הקטנה שבה נשהה, היא למעשה מספר גבעות ירוקות ובהם תפזורת של חוות, בתים מפוארים, שאטו וטירות של אספני אומנות ועשירים מרחבי אירופה. מרחק הליכה מאיתנו נמצאת חוות הסוסים  המופלאה של ארווין שיחד עם פלורנס הם קולטים סוסים שצריכים בית חדש מסיבות שונות אל מקלט שהוא כמו בית. הם הקימו ארגון ללא מטרות רווח בשם   www.chevalaffaires.com  לרווחת הסוסים.

יש להם דרך רגישה וחדשה לתקשורת עם סוסים ורכיבה תוך כדי תקשורת עמוקה עם הסוס. ארווין ואן דר וייל הוא מחנך סוסים ומומחה בשיקום בשיטות עדינות וטבעיות המבוססות על התבוננות התנהגותית וכבוד לאופי הסוסים. המפגש עם הסוסים בני הבית, הוא מפגש מרגש ומיסטי.  פסיעה בעמק הירוק לפעמים מגלה בדרכה סוס פראי דוהר שעוצר להגיד שלום בעיקר אם יש לכם ביד כמה אגסים טריים מהעצים שבסביבה.  

וינדראק אלאירק

albi-tarn-france-c0f448b8bc38.jpeg

אלבי

אלבי ומוזיאון טולוז לוטרק

מתחם העיר העתיקה של העיר , הוכרז כאתר שימור מורשת של אונסקו ולא בכדי. אלבי, היושבת על גדות נהר טארן ידועה בכינויה ״העיר האדומה״ בזכות צבע הלבנים במבנים הקלאסיים, שנבנו במאות ה־12 וה־13. סיור בעיר העתיקה ,שיטוט בסמטאותיו של רובע קסטלנו, מוביל  לרחוב טולוז־לוטרק, על שמו של בן העיר המפורסם, שבית ילדותו מצוי באותו רחוב. על מנת לראות את יצירותיו צריך לבקר בארמון ברבי, המכונה ״ארמון הבישופים״ שבו מצוי כיום מוזיאון טולוז־לוטרק.

ארמון ברבי, הסמוך לקתדרלה של העיר, שוכן במבנה עצום שנבנה כמבצר בעת המאבק מול הקתרים. ברבות השנים הוא שימש כמגורים לראשי הכנסייה המקומית. הארמון שופץ באחרונה ונוספו לו שטחי תצוגה המאפשרים הצגה של יותר מ־1,000 מיצירותיו של טולוז־לוטרק, שבשנותיו הפריזאיות התפרנס בעיקר מציור כרזות פרסומת המפורסמות שבהן נועדו לקברט הידוע, המולאן רוז'. הרבה לצייר את רקדניות מולאן רוז. בצד אלה צייר סוסים רבים, בני משפחה וחברים. אנחנו נבקר בעיר העתיקה במוזיאון ונהנה מזמן חופשי צרפתי בעיר.

e61a9755_edited_edited.jpg

גאייאק

גאייאק-gaillac

חבל ארץ יין היסטורי , עשיר בכרמים ויקבים.  בGaillac כ 100 יקבים המפוזרים על פני 33,000 דונם ומפיקים 22 מיליון בקבוקי יין בשנה. משמעות השם בשפה מקומית עתיקה -gaul- איזור פורה, אחד מאזורי חקלאות היין העתיקים ביותר בצרפת ,נטיעות הגפנים באיזור החלו עוד בתקופת האימפריה הרומית או לפניה. 

זמן הריטריט יחול בדיוק בתקופת הבציר.  נוכל להנות מסיור על ידי מבינת דבר מקומית, בין כרמים וגפנים, ומי שירצה יוכל להנות מטעימות יין. בכל זאת אנחנו בצרפת.. זהו מנהג רוחני מקומי :)

באחד מהיקבים שנבקר יש גם חווה לגידול פטריות כמהין, שהן ילידות לאיזור.

saint-antonin-noble-val-roc-anglars-vue-900x600.jpeg

נהר לה טארן

נהר לה טארן

הטארן הוא נהר באורך 380 ק"מ  בחבל אוקסיטני בדרום צרפת. זהו יובל ימני של גארון.

הטארן עובר בכיוון מערבי בערך, ממקורו בגובה 1,550 מ ' על מונט לוזר בהרי קוונס, דרך הערוצים העמוקים והקניונים של ערוץ דו טארן. דרך Causse du Larzac, עד Moissac ב Tarn-et-Garonne.

מצפון למילאו, זרמי הטארן הרבים חצבו קניון אמיתי במישור הגיר. קטעים נהדרים ומגוונים ממתינים לאלו שיגלו אותם בהליכה בשבילים או מהמים. המים השקטים והרגועים הם אידיאליים לקיאקים ושיט בסירות  ואילו במפלים המבעבעים אוהבי אקסטרים נהנים פעילויות מים כמו רפטינג וכו.

טיולים באזור
ליצירת קשר

צרו קשר

לפרטים נוספים והרשמה-

ניתן ליצור קשר עם עדן או שי:

למידע נוסף לגבי אפשרויות הלינה, מחירים, תוכנית מפורטת וכל שאלה:

yannic-laderach-Dqx4XWuXu7w-unsplash.jpg
פרטים חשובים

transportation

טיסות - כל יום שלישי יש טיסת לווקוסט ישירה מתל אביב לטולוז עם חברת tusair הקפריסאית במחירים נוחים במיוחד. זו הטיסה המומלצת ומתאימה לתאיריכ ושעות הריטריט.  

יש גם אפשרויות נוספות של החלפות בשדות אחרים בצרפת או טיסה+רכבת. 

נשמח לייעץ ולהמליץ על טיסה מתאימה.

included

המחיר כולל, הכל!
חוץ מטיסות.
 

שבעה לילות לינה ואירוח.

3 ארוחות ביום, פירות, כיבוד בריא ושתיה לאורך כל היום.

שני שיעורי יוגה ביום.

סדנאות נוספות ומורים אורחים.

נסיעה לאתרים.

למוזיאנים, יקבים ואתרי עניין.

הפתעות נוספות.

 איסוף מהעיר טולוז (או שדה התעופה- תלוי בשעת הטיסה) , והחזרה לטולוז ביום האחרון.

השגחה וייעוץ של רופא.

*תהיה אפשרות של טיפולי מגע   בעלות נוספת, על ידי מטפלים במסאג יוגי איוורוודי במסאג יוגי איורוודי

money

המחירים משתנים, בהתאם לאפשרויות הלינה החל 

מ- 1100 יורו

 לנרשמים לפני 10/8/21  

 

*צרו קשר לשמוע על כל אפשרויות הלינה.

החזר מלא במידה של ביטול בגלל ענייני קורונה!!

(כמו, שינוי בחוקים של חובת הבידוד, שינוי מעמד של מדינת היעד כמדינה בצבע לא טוב, שינוי חוקים של כניסה לצרפת , וכו... )

keep the date

חול המועד סוכות 20-27
לספטמבר

אורך הריטריט ,שמונה ימים ושבעה לילות  -שישה ימים מלאים, ושני חצאי יום. 

איסוף מטולוז  ב-20.9 בשעות הבוקר/צהריים והחזרה לטולוז ב27.9 בשעות הצהריים

deadseacenter.jpg
jenn_edited.jpg

Jennifer MacFarlane. photographer and CEO "Eloping is Fun". NYC. USA

I have been practicing yoga for over 20 years so I am very particular about who I practice with. There are two types of people in the yoga world, there are yoga teachers and there are yogis Shai is in the latter category. She has a very deep understanding of the practice and a very intuitive and unique way of teaching

117996996_10164002176810072_391894001370789212_o.jpg

Emmy Deblois, yoga teacher and coordinator at Yoga de Gatineau, Canada

 "Shai’s class was the best one I have had in India so far! Travelling for 3 months now in India, I‘ve realized that Westernized yoga, in terms of anatomy and postures, suited me more than a traditional approach. In light of this, Shai guided us through an intelligent sequence that relaxed and refreshed our bodies. Mindful of her students needs and my neck injury, she was also able to suggest alternative postures. One of my favorite things is when the teacher explains the 3 sounds of Om before chanting it; she opened and closed the practice this way. Shai’s smile, soft voice and welcoming nature makes you feel at ease immediately. Her classes are suited for anyone ready to exhale bad stuff out and inhale the good stuff in;) "

117960057_654672512069553_2452660508843511138_n.jpg

Frederico, Linguistic docotorant, Edinburgh

“Shai’s classes were a refreshing take on yoga style I had tried previously: iyengar, hatha and vinyasa. I found her focus on sighing and voicing our feelings a very powerful tool and a particularly effective one at achieving a sense of physical and emotional relief. In a way it pushed me to connect deeper with breathing and body sensations. On a lighter note, I felt that Shai was able to make people feel comfortable with her spontanuous humour and inviting the group to be silly and have fun with their own practice.”

IMG_7156-e1576622115173.png

Natalie, Berlin

“Shai’s yoga classes are magical and magnificent. She takes her time and brings you to another perception of space and time. to a different world within yourself. those yoga classes are so rare and hard to find,  i feel so pleased to know her. The mix between mindfulness and yoga exercise are very important for me, and Shai is able to create an atmosphere where you can feel peaceful, fulfilled and joyful.”.

bottom of page